Villa Loanaelle

  • 800 m²
  • 6 sovrum
  • 1 badrum
  • 13 gäster
  • 7 sängar

Villa Loanaelle Marrakesh med 6 sovrum rymmer upp till 16 gäster och har ett väldigt bra läge inom 4 km från ikoniska kulturella sevärdheter som Palmeraie-museet. I den här villan finns en solterrass med utsikt över trädgården samt en infinity-pool.

Gästerna kan njuta av utsikten över trädgården från fönstren. Badrumsfaciliteterna i Villa Loanaelle inkluderar också en duschkabin och en separat toalett. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också för din komfort.

En infinity-pool samt yoga instruktion för fitnessälskare erbjuds på det här boendet. Tack vare ett turkiskt ångbad, ett turkiskt bad och bubbelpool kommer gästerna att få en oförglömlig vistelse. Bland sportaktiviteterna finns vandring, hästridning och grästennis.

Ett delat kök har vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp för gästernas bekväma vistelse. Gästerna kan njuta av marockanska maträtter på restaurangen Mango Zen Pool & Restaurant, som ligger ungefär 16 minuters promenad bort.

Denna villa med 6 rum ligger ungefär 10 minuters bilfärd från Atlas Electronic och ungefär 15 minuters bilfärd från Musee Farid Belkahia. Tågstationen Marrakech är belägen cirka 13 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Villa Loanaelle Marrakesh
Villa Kasbah De Luxe, Piscine Et Jacuzzi Chauffes, Jardin Tropical
Mobilpris

Villa Kasbah De Luxe, Piscine Et Jacuzzi Chauffes, Jardin Tropical

8.7
Fantastiskt 23 recensioner
588 m från boendet
USD 197 USD 177
per natt
2 Superbe Villas Avec Chacune Piscine Privee & Jardin 5 Ou 6 Chambres
Mobilpris

2 Superbe Villas Avec Chacune Piscine Privee & Jardin 5 Ou 6 Chambres

9.0
Utmärkt 1 recension
1.1 km från boendet
USD 632 USD 569
per natt
Villa Boheme Havre De Paix, Piscine Chauffee,4 Suites
Mobilpris

Villa Boheme Havre De Paix, Piscine Chauffee,4 Suites

7.5
Bra 4 recensioner
1.8 km från boendet
USD 341 USD 307
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    13 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Transferservice (mot avgift)

    Aktiviteter

    • Vandring
    • Ridning
    • Tennisbana
    • Badminton
    • Bowling
    • Golfbana
    • Biljardbord
    • Bordtennis
    • Yogalektioner

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • Snabbincheckning/-utcheckning
    • Portvakt reception
    • 24-timmars säkerhet
    • Omklädningsrum
    • Frisör
    • Sällskapsdjur bekvämligheter
    • Rumsservice
    • Hushållning
    • Biluthyrning
    • Tvätt
    • Kemtvätt
    • Utflykts-/biljettservice
    • Matinköpsservice

    Matställen

    • Frukost i rummet
    • Snackbar
    • Matplats utomhus
    • Picknickområde/bord
    • Lunchpaket
    • Särskilda dietmenyer

    I köket

    • Gemensamt kök
    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar
    • Barnpassning/barnomsorg
    • Barnvagn
    • Bordsspel
    • Barnpool
    • Lekplats för barn
    • Leksaker
    • Spelrum

    Fritid

    • Oändlighetspool
    • Säsongsöppen inomhusbassäng
    • Uppvärmd pool
    • Strandparasoll
    • Solsängar
    • Casino
    • Vattenpark
    • Karaoke
    • Nattklubb
    • Underhållning
    • Solterass
    • Trädgård
    • Grill faciliteter
    • Fritids- och TV-Rum
    • Spa & Hälsocenter
    • Solarium
    • Turkiskt bad
    • Ångrum
    • Jacuzzi
    • Pedikyr
    • Manikyr
    • Vaxning
    • Kropps skrubb
    • Ansiktsbehandling
    • Ryggmassage
    • Huvudmassage
    • Helkroppsmassage
    • Fotmassage
    • Pool med utsikt
    • Grunda delen
    • Makeup tjänster

    För funktionshindrade

    • Rum/faciliteter för funktionshindrade
    • Rullstolstillgänglighet

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Ljudisolerade rum
    • Sittgrupp
    • Klädkammare
    • Uteplats
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV
    • Radio väckarklocka

    Design

    • Parkettgolv

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 22:00
    Utcheckning: från 06:00 till 11:00
    Vanliga frågor
    • Vilken typ av gäster passar Villa Loanaelle bäst för?
      Alla gäster är välkomna, men Villa Loanaelle är ett populärt boende bland affärsgäster.
    • Vilka kända landmärken bör vi besöka nära villan?
      Gästerna kan besöka Atlas Electronic, som ligger inom 3 km från villan.
    • Vilka spa-möjligheter finns på Villa Loanaelle?
      Om du bor på Villa Loanaelle kan du koppla av med huvudmassage, ryggmassage och ansiktsmassage samt dra nytta av kroppsskrubb, pedikyr och skönhetstjänster.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    13 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Villa Loanaelle Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng